školy v prírode

Školy v prírode na Slovensku

Školy v prírode sú obľúbeným spôsobom školského výletu pre škôlkarov, najmenších školákov ale aj pre tých starších školákov.

Školy v prírode sa môžu konať v akomkoľvek počasí, v ktoromkoľvek ročnom období. Slovensko ponúka mnoho nádherných miest v horách, vďaka ktorým si deti oddýchnu, spoznajú nové miesta, spoznávajú seba navzájom a učia sa novým veciam.

Navštívte napríklad tieto miesta:

Škola v prírode Makov

školy v prírode
Makov

Makov je krásna malebná obec v žilinskom kraji. Obec ponúka rôzne zaujímavé činnosti, turistické chodníky, v lete sa tam konajú rôzne festivaly a slávnostné podujatia. Obec je tiež známa folklórnymi súbormi – a teda predovšetkým hudbou a tancom. Škola v prírode sa nachádza v horách priamo na lyžiarskom svahu, preto je toto miesto ideálne hlavne v zimnom ročnom období.

Svätý Jur

školy v prírode
Svätý Jur

Severovýchodne od hlavného mesta Bratislava, v okrese Pezinok, sa nachádza toto malé mesto. Keďže je blízko hlavného mesta a okolia, škola v prírode ponúka skvelé výlety napr. na Bratislavský hrad, hrad Devín, Slavín, návštevu ZOO v Bratislave, múzeum Ľ. Štúra v Modre, kaštieľ v Budmericiach, Smolenický zámok a iné zaujímavé pamätihodnosti. Samotná škola v prírode sa nachádza pod lesom a ponúka množstvo športových aktivít a turistické výlety.

Bojnice

školy v prírode
Školy v prírode v Bojniciach

Bojnice sú jedno z niekoľkých slovenských miest, ktoré netreba špeciálne predstavovať. Okrem najznámejších miest akými sú Bojnický zámok a slávne ZOO, toto mesto ponúka aj termálne kúpalisko, Baňu Cígeľ, Múzeum praveku Slovenska a kopec iných. Pre školy v prírode je výhodou krátka vzdialenosť pre širokú ponuka aktivít v slnečných dňoch i nečase.

Škola v prírode sa nachádza síce trošku mimo mesta (asi 4 km) no o to je to vzácnejšie. Čisté prostredie pohoria Strážovské vrchy ponúka lesy, rekreačné stredisko a množstvo športových aktivít pre deti i dospelých.

Bojnice sú obľúbeným miestom aj na dovolenky pre dospelých.

Školy v prírode v zahraničí

Niektoré slovenské organizácie ponúkajú rôzne školy v prírode aj v zahraničí, najmä do Talianska a Chorvátska. Ďalšie zaujímavé školy v prírode sa môžu konať však aj v susedných Čechách, Maďarsku, Rakúsku, či Poľsku. Pre  viac informácií kliknite sem.

Značky:
Predchádzajúci článok Ďalší článok