Sandále

Športové sandále do piesku, lesa aj vody

Obľúbené sandále sú výborné topánky nielen na horúce dni. Tento typ obuvi príjemne ochladí chodidlá počas výletov do hôr. Skvele sa však hodí aj pre pobyt v meste, kde nás očakáva intenzívny pracovný deň vyžadujúci pohodlnú a pevnú obuv. V čom podstatnom tkvie ich obľúbenosť v určitých situáciách? Sandále sú stabilnejšie ako žabky a lepšie stabilizujú chodidlo. Hlavne vďaka profilovanej podrážke zaisťujú pohodlie chodidlu a jeho správne položenie na podklad pri chôdzi. Je to veľmi praktická a univerzálna obuv, ktorú jednoducho a rýchlo prispôsobíte svojmu chodidlu vďaka popruhom so suchým zipsom alebo gumičkou sa stopérom.

Sandále
Máte doma svoje obľúbené aj vy?

Do mesta aj do hôr

Pri výbere sandálov do mestských podmienok je asi rozhodujúci hlavne ich vzhľad a až potom ide o pohodlie. Majú zmäkčené stielky, ktoré sú pohodlné aj počas chôdze po mestskom asfalte. Toto je ale na úkor životnosti podošvy a vnútornej stielky, takže keď by sme ich používali v teréne, čoskoro si ich zničíme. Sandále sa do prírodných podmienok delia na uzavreté, kde máme zakryté prsty a potom otvorené. Tie majú iba pásky, ktoré nám sandále pevne držia na nohe. Tento typ obuvi má zmäkčujúcu vrstvu uzavretú v podošve ako medzivrstvu, stielka je pevnejšia a podošva u niektorých modelov je vibramová.

Sandále
Veľmi praktická a univerzálna obuv.

Outdoorové sandále

Kvalitné outdoorové sandále majú pásky zašité v medzipodošve, takže sa nemôžu vytrhnúť. Niektoré modely majú pásky v podošve spojené pomocným pásikom, ktorý je tenší a ľahší ako vrchný pásik. Informácie o tom, ako je riešené uchytenie pásikov by vás malo zaujímať vždy, pretože to podmieňuje ich životnosť. Niektoré majú pásik zahnutý do podrážky, kde je prilepený. Takto uchytené pásky sa buď vytrhnú a alebo sa odtrhnú aj s kúskom stielky. A čo sandále určené hlavne do vody? Existujú obuvnícke firmy špecializujúce sa práve na výrobu unikátnych podošiev, ktoré sa na klzkom povrchu dna horských riečok či morského dna nekĺžu.

Značky:, ,
Predchádzajúci článok Ďalší článok