vietnam

Vietnam je tá pravá Ázia

Trávenie dovolenky vo Vietname sa v uplynulých rokoch rozmohlo. Je to spôsobené tým, že turisti, ktorí často navštevujú Áziu vsádzajú na osvedčené destinácie ako je Thajsko. Thajska sa ale dokážu rýchlo prejesť a vtedy nastupujú na rad iné miesta a krajiny, ktoré stoja za návštevu. Medzi také patrí aj Vietnam, ktoré je podstatne autentickejšie a divokejšie než prispôsobené oblasti, ktoré sú určené turistom. Vo Vietname natrafíte na osamelé miesta, ale aj na ulice, kade sa premávajú húfy ľudí. Nemusíte zostávať len v mestách. Sústreďte Vašu pozornosť na kopce a údolia, ktoré Vám doslova vyrazia dych. Prečo by mal Slovákov zaujímať práve Vietnam? Je cenovo dostupný. Dokonca ešte dostupnejší než je Slovensko.

vietnam
Autenticky nabitá ulica hlavného mesta Vietnamu Hanoi.

Vietnam je luxus, na ktorý nepotrebujete veľa peňazí

Paradoxom Vietnamu a pobytu na jeho území je fakt, že ponúka omnoho viac než si pýta. Scenérie, ktoré sa Vám zračia pred očami by ste inde museli vyvážiť zlatom. Vietnam je však iný. Skromný. Skromnosť vychádza z mentality tunajšieho obyvateľstva, ktorí sú naučení tešiť sa z mála. Mnohokrát si ani neuvedomujú, aké krásy ich krajina ponúka. Nevedia to tým pádom zužitkovať, ako by mohli. Čiže Vietnam nie je pascou na turistov, ale ideálnym prostredím pre každého z nich.

vietnam
Prekrásne a zaujímavé miesta nájdete v každom zákutí Vietnamu.

Predtým než Vietnam navštívite

Rozhodli ste sa vycestovať na vlastnú päsť? Nie je to žiaden problém. Doprava vo Vietname je frekventovaná a jednoduchá, či už chcete svoj pobyt tráviť na severe alebo juhu. Dohovoríte sa jednoducho. Angličtinu ovládajú väčšinou vo veľkých mestách. Pred vycestovaním netreba zabúdať na základy ako sú napríklad víza. Tie si vybavíte veľmi rýchlo bez zbytočných prekážok prostredníctvom internetu. Víza platia po dobu 30 dní, čo určite stačí na prebádanie toho najdôležitejšieho, čo Vietnam ponúka. Počas svojho pobytu nezabúdajte na vietnamskú kuchyňu. V Ázii nič lepšie neochutnáte. Jedlá sú rýchlo stráviteľné. Tvoria ich hlavne ryža, rezance, mäso a zelenina. Nič z čoho by ste si museli robiť vrásky pri pohľade na váhu.

Značky:, , ,
Predchádzajúci článok Ďalší článok