srilankazasilus

Na Srí Lanke sa jazdí vľavo

Chystáte sa na zimnú dovolenku na ostrov Srí Lanka ležiacom v oblasti Indického oceánu v tesnej blízkosti Indického poloostrova? Potom okrem iného je dobré uvedomiť si pred cestou do tejto vyhľadávanej destinácie, že na Na Srí Lanke sa jazdí vľavo. Požičiavanie áut je samozrejme možné, ale miestna doprava je veľmi nezvyčajná. Nielen preto, že bežné dopravné predpisy sa bežne nedodržiavajú. Pre dovolenkára z Európy to však môže mať príchuť exotickosti. Ulice sú navyše preplnené nielen autami, ale aj zvieratami, cyklistami, cudzincami a miestnymi obyvateľmi Tí sa zvyknú pokojne rozprávať aj uprostred ulice. Odvážnejší návštevníci Srí Lanky využívajú služieb motorových rikše.

srí lanka
Srí Lanka je ideálnym únikom do tepla.

Srí Lanka je aj ostrovom náboženských sviatkov

Pokiaľ sa na Srí Lanke zdržíte o niečo dlhšie, potom je dosť pravdepodobné, že zažijete niektorý z miestnych sviatočných dní a sviatkov. Náboženských sviatkov vplyvom prepojenia budhistického, hinduistického a kresťanského náboženstva je celý rad a sú časté. Oslavuje sa aj spln mesiaca, kedy je voľno. Ak deň voľna vychádza na víkend, posúva sa zvyčajne na nasledujúci pondelok. Jedlo na Srí Lanke je veľmi chutné a bohaté. Hlavným pokrmom je ryža a karí. Ak si ho objednáte, prinesú vám niekoľko malých mištičiek obsahujúcich pálivé pokrmy pripravené zo zeleniny, rýb a mäsa.

srí lanka
Srí Lanka je známa aj pre skvelé jedlá.

Ceylónsky čaj ako darček

Pre dovolenkárov na ostrove Srí Lanka, ktorému sa v minulosti hovorievalo aj Ceylón, je celá rada možností ako si spríjemniť dovolenku. Tí, ktorých nebaví len pobyt na pláži, môžu podniknúť pešiu turistiku do horskej oblasti okolo Hortonských planín. Pre milovníkov šnorchlovania a potápania sú vhodné lokality na juhozápadnom pobreží. Zátoka Urugam je ideálnym miestom pre surfistov. Srí Lanka je známa aj ako destinácia pre milovníkov golfu, ale aj iných športov. Ak si budete chcieť z vašej dovolenky odviezť suveníry, nezabudnite na to, že je povolené vyviezť maximálne 3 kg čaju. Obľúbenými darčekmi je najmä pravý cejlónsky čaj, srílanske masky a oblečenie z bavlny a hodvábu.

Značky:, ,
Predchádzajúci článok Ďalší článok