db42ceeac1f4321d06ccc8f6957ad666

Dovolenka na Slovensku alebo v zahraničí?

Rozmýšľate nad pobytom doma alebo v zahraničí? Dovolenka je vnímaná každým z nás inak. Niekto vyžaduje jemný piesok s dostatkom morskej vody, niekto sa vyberie na 9 hodinovú túru a niekomu stačí jazero, chata a večerná opekačka. Každý spôsob má niečo do seba. A každý spôsob je inak náročný aj pre našu peňaženku. Dovolenka na Slovensku vychádza v priemere lacnejšie ako v zahraničí. Nižšia cena ale nemusí znamenať horšiu kvalitu alebo služby. Podstatu majú ale všetky spôsoby spoločnú. Oddych, rekreácia a odpočinok od bežných pracovných povinností.

Malá ukážka krásy, ktorú ponúka slovenská príroda

Turistika na Slovensku

Ponuka doma aj v zahraničí je nekonečná. Kľúčové je dobré načasovanie a naplánovanie. Dobrý program by mal naplno využiť čas, ktorý na svoju dovolenku máte. Osvedčenou domácou destináciou, na ktorú sa vždy radi vrátime, budú Vysoké Tatry. Vybrať si môžeme z mnoho hotelov v rôznych cenových kategóriách. Keď sa chystáme do Tatier, nejdeme sem s cieľom vylihovania na hotelovej izbe. Väčšinou plánujeme poznať krajinu, prírodu a schladiť sa niekde v štítoch. Objednávať si teda luxusnú hotelovú izbu na ktorej strávime v podstate iba noc, môže byť pre väčšinu z nás zbytočný luxus. Na takúto aktívnu dovolenku sa tiež treba aj pripraviť. Zabezpečiť pevnú obuv, batoh alebo rôzne pomôcky vhodné na turistiku.

Druhá alternatíva dovolenky môže byť rozprávková pláž v exotickej destinácii

Exotika v zahraničí

Po pár dňoch aktívnej dovolenky v horách by sme si zaslúžili aj trochu oddychu. Mnoho z nás si za svoju cieľovú dovolenkovú destináciu vyberá práve Chorvátsko. Má nám ale Chorvátsko ešte čo ponúknuť? K tomuto faktoru ešte treba pridať, či sa jedná o dovolenku na private alebo v hotelovom komplexe. Vlastná príprava stravy môže byť okrem finančných prostriedkov náročná aj na čas. Nakoľko chceme oddychovať, denné staranie sa o stravu a varenie môže byť vyčerpávajúce. Chorvátsko je ale veľké a krásne a miest na preskúmanie je dostatok.

Značky:, ,
Predchádzajúci článok Ďalší článok