dovolenka chorvátsko

Dovolenka Chorvátsko – ekonomická voľba

Dovolenka Chorvástko patrí už tradične k prvým voľbám ľudí, ktorí zatúžili po mori a relaxe na pláži. Nielen že sa do Chorvátska dostanete autom už za pár hodín, štandardne potešujúce sú aj ceny pobytov v tejto krajine. Či už sa vyberiete na niektorý z množstva ostrovov alebo si zvolíte dostupnosť pobrežia, určite nájdete pokoj a oddych ktorý ste hľadali.

Dovolenka Chorvátsko vás môže prekvapiť

dovolenka chorvátsko
Dovolenka Chorvátsko – chodte si pozrieť Plitvické jazerá

Aj keď sa dovolenka Chorvátsko stáva štandardnou voľbou dovolenkárov, aj náročnejších dokáže prekvapiť. Dobre stráženým tajomstvom je úžasný ostrov Lopud, na ktorý sa v minulosti plavili aristokrati z Dubrovníku za víkendovým relaxom. Zlákať vás môže tiež najvzdialenejší ostrov Vis, ktorý ponúka luxusný pocit súkromného ostrova. Bohatú ukážku prírody Dalmácie vám ponúkne národný park Mljet na ostrove Adriatic. Pokiaľ vás zaujme skôr dovolenka Chorvátsko mimo hlavnej dovolenkovej sezóny navštívte Istriu, ktorú už Rimania považovali za magickú zem. Prekvapia vás tu ešte stále teplé dni a prázdne pláže s pozadím kopcov pokrytých dozrievajúcim hroznom.

Chorvátsko pre každého

Či už sa na svojej dovolenke plánujete baviť celé noci na diskotékach alebo vyhľadávate skôr pokojné prímorské dediny a mestečká, dovolenka Chorvátsko vám ponúkne oboje. Pokiaľ patríte ku skupine ľudí, ktorý sa radi zabávajú do rána pri tanci či hudbe a ranný úsvit si vychutnajú s drinkom v ruke, zvážte párty letoviská na ostrovoch Pag, Hvar, Brač alebo Rab. Tieto ostrovy sú svetoznáme svojím nočným životom na plážach a barmi otvorenými do neskorých ranných hodín. Zrche Beach patrí medzi najviac vyhľadávané párty pláže na celom svete. Okrem divokých a nekončiacich párty tu nájdete aj kryštálovo čisté more a pieskové pláže.

Pokiaľ však hľadáte tiché miesto, kde si budete môcť cez deň v pokoji čítať dobrú knihu a v podvečer sa prejsť po pláži alebo vychutnať pohár vína na terase, rozhliadnite sa skôr po pobreží. Hľadajte skôr menšie mestečká a dedinky nablízku väčších miest ako Zadar, Split alebo Šibenik.

dovolenka chorvátsko
Dovolenka Chorvátsko – Dubrovnik
Značky:
Predchádzajúci článok Ďalší článok