Školy v prírode - s CK CERES

Školy v prírode – hurá do zahraničia!

Aj keď Slovensko je krásna krajina plná jedinečných prírodných úkazov, vždy nás láka cestovanie a spoznávanie okolitých krajín v Európe. Obzvlášť zaujímavé to môže byť pre deti, ktoré ešte nemali predtým možnosť nikam vycestovať. Školy v prírode v zahraničí ponúkajú jedinečnú možnosť pre deti jednotlivých ročníkov vycestovať napr. do Chorvátska.

Školy v prírode v Chorvátsku

školy v prírode - zadarNiektoré cestovné kancelárie ponúkajú cesty/školy v prírode do chorvátskych oblastí ako Crikvenica, Novi Vinodolski, Vodice, Ražanj, Makarska… a mnohé iné.

Chorvátsko sa nachádza veľmi blízko k Slovensku a preto je obľúbeným dovolenkovým miestom mnohých Slovákov. Keďže Chorvátsko obmýva jadranské more, dovolenky alebo školy v prírode ponúkajú skvelé možnosti vodných športov. Na mnohých miestach v chorvátskych oblastiach sú rôzne vodné parky, ktoré sú prispôsobené deťom – od toboganov cez priestory a služby až po menu jedál v reštauráciách. Okrem toho je Chorvátsko známe svojou históriou a kultúrou, a preto je tam veľa možností rôznych poznávacích výletov a školení. Školy v prírode ponúkajú učenie tou zábavnejšou formou. Deti získajú okrem nových vedomostí aj kopec nových zážitkov, nových kamarátstiev, predstáv a rozhľadu.

Riviéra Zadar

Školy v prírode - s CK CERES Zadar je krajina, ktorá má výbornú dovolenkovú polohu. Krásna príroda a okolie, skvelé počasie, kultúrne a historické pamiatky tam lákajú mnohých cestovateľov každý rok.

Pri pobreží deti zláka obľúbená „hra“ hádzania kamienkov do mora, no nájdu sa tam aj rôzne iné aktivity a hry pre deti i dospelých.

Ak vás prekvapí počas školy v prírode nepriaznivé počasie, môžete navštíviť rôzne zaujímavé múzeá a galérie. Určite by ste do svojich ciest mestom nemali vynechať Národné múzeum Zadar a Múzeum antického skla.

Národné múzeum Zadar – toto múzeum je rozdelené na niekoľko častí a zahŕňa napr. aj zbierky mesta Zadar od 13. po 19. storočie; prírodovedné oddelenie so zbierkami rôznych vtákov, hmyzu, rýb, rakov, pavúkov, atď; či umeleckú galériu s výtvarným umením.

Múzeum antického skla – je relatívne nové múzeum, ktoré sa nachádza v historickom paláci Cosmecendi. Je tam viac než 2000 vzácnych sklenených exemplárov z obdobia antiky (od 1. st. pred n. l. po 5. st. n. l.).

Značky:
Predchádzajúci článok Ďalší článok