ratanove ležadlo 12

Ratanové ležadlo je vhodné aj na záhradnú terasu

Určite ste si všimli, že ratanové materiály patria v súčasnej dobe medzi najobľúbenejšie východzie suroviny, ktoré sú používané pri výrobe nielen charakteristického záhradného nábytku. Ratanové ležadlo je možné samozrejme použiť na oddych aj v interiérovom prostredí. Záleží pritom aj na celkovom charaktere ležadla a jeho dizajnovom prevedení.

               Ratanové ležadlo

Ležadlo môže byť z prírodného alebo umelého ratanu

Výber toho správneho ležadla závisí hlavne na tom, akú my sami máme predstavu a kde a ako ho chceme hlavne využívať.  V neposlednom rade zohráva istú úlohu aj fakt, či sa jedná o ratan prírodný alebo umelý. Obidva  materiály totiž vynikajú trošku odlišnými vlastnosťami. Ležadlo z umelého ratanu  má výhodu hlavne v tom, že ho možno použiť ako v interiéri, tak aj exteriéri. Všeobecne je odporúčaný hlavne pre použitie vo vonkajšom priestore a to hlavne vďaka svojej odolnosti voči rozličným klimatickým podmienkam. Umelý ratan je tak používaný nielen pokiaľ ide o ležadlá, ale aj pri výrobe rozmanitých kusov  záhradného nábytku.

Ležadlo z prírodného ratanu

Prírodný ratan nie je vhodný do akéhokoľvek vonkajšieho prostredia. Jeho odolnosť nie je dostatočne vysoká, zato veľmi dobre vyzerá a to aj v moderných domácnostiach. Ležadlo zhotovené z prírodného ratanu tak radšej využívajte výhradne v domácnosti, pri teplom počasí je možné využívať ležadlo aj vonku, ale neodporúča sa umiestniť ho na slniečku. Prírodný ratan by tak mohol strácať svoj vzhľad a dokonca aj pevnosť. Ležadlo z umelého ratanu môže byť perfektnými bytovým doplnkom do  domácnosti a navyše si na ňom môžete v pokoji odpočinúť.

Ratanový stánok z možnosťou ležania

Veľký výber dizajnových ležadiel

Predstavte si sychravý deň  a vy ležíte pod teplou dekou vo svojom dizajnovej ležadle s dobrou knihou s príjemným osvetlením stojanovým svietidlom. Alebo len tak na ňom leňošíte, nie je to pekná predstava?  Nie je nič jednoduchšie než jej premeniť v skutočnosť!  Ležadlo je nielen praktickým a pohodlným kusom dizajnového nábytku, ale môže byť  ozdobou aj toho vášho bytového interiéru.

Značky:, ,
Predchádzajúci článok Ďalší článok