lyžiarske zájazdy

Kam nás zavedú lyžiarske zájazdy

Detské školské výlety vznikli za nejakým účelom právom. Okrem toho, že poskytujú deťom vynikajúce športové aktivity, sú tiež skvelým miestom pre deti spoznať seba a spolužiakov, spoznať nové prostredie a samozrejme naučiť sa životu dôležité veci, ktoré by sa spoza školských lavíc nemali možnosť naučiť. Vynikajúce sú v lete a čarovné v zime ako lyžiarske zájazdy.

lyžiarske zájazdy
Všetci si užijú kopec zábavy

 

Dediny – Mlynky v Košickom kraji

Toto miesto patrí do Slovenského raja. Je to prenádherné miesto v lete aj v zime. Poskytuje množstvo príležitostí na rôzne zimné športové aktivity a aj preto sú Dedinky – Mlynky dokonalým miestom aj pre lyžiarske zájazdy. Dedinky – Mlynky sú postavené na kopcoch v strede ktorých sa nachádza priehrada Palcmanská Maša. Okrem lyžovačky, najčastejšie na svahoch Kruhovej s tromi lyžiarskymi vlekmi, je možné vidieť a zažiť niektoré atrakcie ako napr. vyviesť sa lanovkou na planinu Geravy, prejsť sa na turistickú trasu na výbežky Ludmanky, alebo sa jednoducho spustiť niektorým kopcom dolu na sánkach. Lyžiarske zájazdy v tejto oblasti sú mimoriadne obľúbené, zábavné a poučné zároveň. Nachádza sa tam množstvo ubytovní, penziónov a hotelov. Pomerne blízko sú aj ľadové jaskyne (napr. Dobšinská Ľadová Jaskyňa), ktoré môžu byť súčasťou lyžiarskych zájazdov ako jednodňové zážitkové výlety pre deti.

lyžiarske zájazdy
Spolužiaci sa môžu lepšie spoznať

 

Lyžiarske zájazdy v Demänovskej Doline – Žilinský kraj

Demänovská Dolina je súčasťou Nízkych Tatier s národnou prírodnou rezerváciou. Naše slovenské Tatry nie je nutné spomínať dva krát. Sú slovenskou pýchou a sú určite miestom, ktoré by každý Slovák mal navštíviť a poznať. Keďže sa niektoré deti z rodín so slabšími sociálnymi podmienkami často nevzďaľujú viac ako pár kilometrov od domu či školy, sú lyžiarske zájazdy napr. aj v Tatrách (alebo akýkoľvek druh cestovania) vzrušujúcim zážitkom a skvelou možnosťou, ako tieto deti spoznajú najkrajšie kúty Slovenska. V okolí Demänovskej Doline sa nachádza taktiež množstvo jaskýň. V ubytovacích zariadeniach je útulne a čisto, deti majú možnosť prežívať spoločné zážitky a večer na izbách si povedať o svojich pocitoch alebo začiatočníckych obavách z lyžovania. Takto sa môžu aj spolu navzájom podporovať a posúvať ďalej na hranice svojich možností. Okrem učenia sa mnohým novým veciam, sú lyžiarske zájazdy akousi zimnou dovolenkou pre deti. Zmenia školské prostredie, opustia svojich rodičov na pár dní a získajú tým trošku samostatnosti a zodpovednosti, čo môže byť v mnohých budúcich situáciách pre nich veľmi dôležité a prospešné.

Značky:
Predchádzajúci článok Ďalší článok