last minute

Je pre vás vhodná first alebo last minute dovolenka?

Určite nie je nič zvláštne, ak sa už niektorí z nás zamýšľajú na tým, kam by sa asi chceli pozrieť a vybrať na rodinnú dovolenku na budúci rok. Dá sa povedať, že kúpa rôznych pobytových aj poznávacích zájazdov na prvú chvíľu, alebo tiež často cestovkami používaným first moment dovolenkami, začína objavením sa na trhu koncom jesene či už tlačených alebo online katalógov cestovných agentúr. Stále asi platí, že čím skôr sa zájazd objedná, tým sa získava väčšia zľavu. K ďalším výhodám first minute môže patriť aj pobyt dieťaťa zdarma, parkovanie na letisku a transfery zadarmo, v cene letenky nezahrnutý poplatok za sedadlo, nejaký ten darček či iná pozornosť. Predaji na prvú chvíľu napomáhajú aj nízke zálohové platby vopred.

last minute
Na last minute dovolenku si nebaľte žiadne zbytočnosti

Čo je teda pre nás výhodnejšie?

Úplne v čerstvom ponukovom katalógu cestovných agentúr je samozrejme najväčšia a najpestrejšia škála rozmanitých zájazdov. Niektoré vekové kategórie detí môžu cestovať s rodičmi úplne zadarmo, ponúkané sú veľké zľavy a rôzne bonusy. A pre mnohých je dôležitý aj pokoj a čas pri výbere a rozhodovaní sa, kam sa vybrať. Last minute je úplne o niečom inom. Kúpa zájazdu na poslednú chvíľu znamená rozhodnúť sa tesne pred odchodom, ale aj niekoľko týždňov pred nastúpením do lietadla, autobusu či lode. Výška zľavy a doba, kedy sa objaví last minute ponuka je závislá na voľných kapacitách a na samotnej cestovke. Výber optimálneho zájazdu je však mnohokrát náročnejší než je tomu pri dovolenke kúpenej ako first minute, a to najmä v hlavnej dovolenkovej sezóne.

last minute
Kam to bude najbližšie?

Predsa len last minute dovolenka?

Last minute dovolenku si zvolia hlavne tí dovolenkári, ktorí si nemôžu plánovať dovolenku s dostatočným časovým predstihom. Majú pocit určitej osobnej flexibility pri rozhodovaní sa a výbere destinácie. Očakávajú tiež oveľa výhodnejšiu celkovú cenu zájazdu vrátane leteniek ako pri first minute. Je výhodnejšia first alebo last minute? Každý výber zájazdu je individuálny a neopakovateľný. A odpoveď na poslednú otázku sa ľahko nájde každý sám.

Značky:
Predchádzajúci článok Ďalší článok