Ostrov Kos

Grécka ponuka – ostrov Kos

Táto krajina ponúka množstvo známych, aj menej známych turistických destinácií. Ponúka krásne more, teplo a výbornú kuchyňu. Toto všetko od dobrej letnej dovoľenky požadujeme. Ako už asi tušíte, v článku budeme popisovať ostrov Kos, ktorý toto všetko ponúka. Ostrov sa nachádza v Egejskom mori, v ktorom sa vykúpete do sýtosti. Na chuť si príde každý. Vyberať si môžete z oddychu na množstve krásnych pláži, alebo z turistických aktivít. Učaruje vám veľké množstvo pamiatok a turistických chodníkov.

Ostrov Kos
Prekrásne pláže ostrova Kos.

Ponuka aktivít, miest a zaujímavostí

Ostrov Kos je rodiskom známeho lekára Hippokrata, po ktorom bolo pomenované medzinárodné letisko, na ktoré môžete priletieť. Hippokrat sa považuje za otca modernej medicíny a každoročne sa tu koná festival na jeho počesť. Centrom festivalu je historický monument Asklepion, ktorého súčasťou je aj Hippokratovo múzeum. Nachádza sa  približne 5 km od mesta Kos. Druhá možnosť dopravy na ostrov je pomocou trajektov a plavby loďou. Ostrov sa totiž nachádza rovno vedľa Tureckej pevniny. Pomocou trajektu môžete prepraviť aj svoje auto, prípadne si ho prenajať. S jeho použitím dokážete preskúmať celý ostrov bez omedzení. Pláže ostrova sú dlhé a plné jemného piesku. Medzi najnavštevovanejšie patrí pláž Namikou-barbagianni. Začína v meste Kos a pokračuje pozdĺž pobrežia. Táto pláž neposkytuje len piesok a slnečník. Nájdete tu piesočné bary, reštaurácie, hudbu a výbornú atmosféru. Spomenuté mesto Kos obsahuje plno rôznych historických pamiatok a ruín z čias minulých. Archeologické náleziská, múzeá, alebo zámok rytierov svätého Jána. Všetky tieto atrakcie sú cenovo dostupné a poskytnú vám pohľad do minulosti.

Ostrov Kos
O pamiatky a bohatú históriu núdzu mať určite nebudete.

Užitočné informácie

Nakoľko sa nachádzame v Grécku, počasiu prevláda teplo. V letnej sezóne ktorá trvá plibližne od apríla do októbra sa priemerná teplota drží nad hranicou 20 stupňov. Najväčšie horúčavy dosahujú teplotu okolo 30 stupňov. Teplota mora je rovnako príjemná. Najteplejšiu vodu zastihneme v mesiacoch júl a august kedy môže dosiahnuť až 25 stupňov. Dovolenka na ostrove Kos je teda vhodná aj pre rodiny s deťmi, rovnako ako pre páry. Ponuka hotelov a ubytovania je široká. Na výber sú rôzne hotely s rôznou cenovou hladinou. Niektoré sú priamo na pláži, druhé trošku ďalej. K vycestovaniu bude stačiť štandartné vybavenie cestovnej tašky. Ostrov by nemal obsahovať žiadne skryté nástrahy a výkyvy počasia.

Značky:, ,
Predchádzajúci článok Ďalší článok