Kuba Varadero beach

Kuba – ideálne miesto pre dovolenkový oddych

Rozmýšľali ste počas pracovnej doby, kde by ste najradšej strávili vaše dovolenkové dni počas teplých letných dní? Možností na výber je nepreberné množstvo. My vám však predstavíme absolútny cestovateľský hit, kam sa dostanete jedine lietadlom. Ostrov Kuba sa nachádza v oblasti amerického stredomoria a je známou dovolenkovou oblasťou. Počuli ste už niekedy o kubánskych cigarách, najkvalitnejšom rume pod slnkom a krásnych piesočnatých plážach? Čo tak to zažiť na vlastnej koži? Ako lepšie si dokážete predstaviť oddych než partner po boku, nohy vyložené na lehátku na krásnej romantickej pláži pri západe slnka, v jedne ruke cigara a v druhej rum s ľadom? Toto všetko Kuba ponúka. Okrem toho môžete rátať s milými ľuďmi, ktorí napriek chudobným životným podmienkam sú v interakcii s turistami o to prívetivejší. Vzhľadom na komunistické zriadenie štátu vám nehrozí niečo také ako v demokratických krajinách všadeprítomný a otravný reklamný smog.

Varadero-Cuba
Jedna z najobľúbenejších pláži Kuby-Varadero

Kuba – ktorým miestam sa určite nevyhýbať

Kuba je kolom dokola posiata nádhernými piesočnatými plážami. Ku príkladu uvedieme Varadero, ktorá meria až 25 kilometrov a získa si vás neskutočne nádherným bielym pieskom a príjemne teplým karibským morom, či množstvom priľahlých reštaurácií a hotelov. Máte radi zmrzlinu? Rozhodne nezabudnite navštíviť najväčšiu zmrzlináreň na svete. Tá sa nachádza v hlavnom meste Kuby, v Havane. Mesto oplýva aj množstvom skvelých jazzových podnikov. Kuba je známa aj pre svoju lásku ku tancu. Nie je nič jednoduchšie než vyraziť a zatancovať si v uliciach mesta s miestnym obyvateľstvom.

Kuba tobacco
Kuba je povestná aj kvôli svojmu kvalitnému tabaku.

Kuba – miesto kde Európania spoznali tabak

Kuba je aj z historického hľadiska výnimočnou krajinou. Prvý Európan, ktorý ju objavil sa volal Krištof Kolumbus. On a jeho námorná posádka pri spoznávaní pôvodného obyvateľstva spoznali poprvýkrát aké je to fajčiť tabak. Prípadne ako chutí fazuľa, sladké zemiaky a kukurica. Dodnes sa aj napriek osamostatneniu od Španielska v 19. storočí dohovoríte španielčinou. Táto krajina Karibiku  sa do histórie zapísala v období jadrovej krízy, kedy viedli proti sebe studenú vojnu USA a ZSSR. USA v roku 1962 objavili na Kube raketovú základňu Sovietov, ktorí mali k dispozícií jadrové zbrane. Svet nebol nikdy bližšie k absolútnej skaze ako vtedy. A viete čo? Kuba patrí medzi jediné dve krajiny na svete, kde si nie je možné zakúpiť Coca-Colu. Internet má len 5% obyvateľov, telefóny boli do roku 2008 zakázané a gramotnosť je na úrovni 99,8%. To je skrátka Kuba, nádherný ostrov a ideálna dovolenková destinácia plná zaujímavostí a paradoxov.

Značky:, , ,
Predchádzajúci článok Ďalší článok