last minute dovolenka

Hodí sa pre vás last minute dovolenka?

Tohtoročná dovolenková sezóna je v plnom prúde. Niektorí z nás už majú svoju dovolenku za sebou, iní sa ešte nerozhodli a chystajú sa niekam oddýchnuť si. Ak nepatríte medzi tých, ktorí nakupujú prázdninové zájazdy ako vianočný darček pod stromček, tak  sa možno práve teraz začínate obzerať po ponukách cestovných kancelárií. Ako sa ale vyznať v obrovskej ponuke destinácií aj druhoch dostupných zájazdov? Oplatí sa vôbec počkať si na last minute dovolenkové ponuky? A ako vybrať peknú a zaujímavú dovolenku a nenechať sa pritom nachytať? No hlavne, ako sa neunáhliť s výberom tej najvhodnejšej last minute dovolenky?

Last minute dovolenka
Dovolenka last minute sa stáva čoraz viac populárnou

 

Last minute dovolenka je stále viac a viac obľúbenou voľbou

Je evidentné, že všeobecný záujem a obľuba last minute dovoleniek z roka na rok narastá. Ich nespornou lákavou výhodou je asi hlavne to, že si ich kúpite niekedy aj za polovičnú cenu. A to v prípade drahších zájazdov a  kúpou dovolenkového pobytu pre celú rodinu môže znamenať značnú finančnú úsporu.  Musíte však počítať aj s tým, že ponuka voľných miest i termínov môže byť pri kúpe last minute dovolenky na poslednú chvíľu dosť obmedzená.  Predovšetkým v turisticky obľúbených krajinách a destináciách.

Kedy začať s výberom mojej last minute dovolenky?

Last minute dovolenka je vhodná asi predovšetkým pre tých, ktorí si nemusia dovolenku v zamestnaní plánovať dlho dopredu. Môžu sa rozhodnúť flexibilne podľa aktuálnej ponuky a na dovolenku odísť napríklad hneď za dva dni. Vybrať si ale môžu aj tí, ktorí majú dátum dovolenky pevne stanovený. Takíto dovolenkári však správnym načasovaním kúpy letenky budú musieť mnohokrát v rámci výberu pristúpiť na nejaký kompromis. Kedy si teda začať hľadať last minute dovolenku?  Ideálne je kupovať zájazd zhruba týždeň, maximálne dva pred odletom, kedy sú ceny najnižšie. Extrémom sú potom tzv.  super last minute dovolenky, kedy je odlet niekedy hneď na nasledujúci deň.

last minute dovolenka
Last minute dovolenka mnohokrát ponúka na výber skutočne zaujímavé destinácie

Ponuka last minute dovoleniek je skutočne rozmanitá

Dôležité je samozrejme ujasniť si, čo vlastne od tej našej dovolenky očakávame. A rovnako, aké sú naše finančné možnosti. Najlepšie je začať s výberom podľa krajiny, ktorú by ste radi navštívili. Potom je vhodné stanoviť si ďalšie parametre, ktoré by podľa vás dokonalá dovolenka mala spĺňať. Chcete si užiť skôr romantiku na pokojnom mieste, alebo vás láka nočný život a nekončiaca zábava? Dávate prednosť vlastnej strave, alebo si radšej budete užívať pohodlie all-inclusive? Chcete radšej ubytovanie pri mori či skôr vysoko v horách? Sme rozdielni, a aj naša last minute dovolenka bude rôzna.

Neponáhľajte sa s výberom last minute dovolenky

Aj keď si vyberáte dovolenkový pobyt  na poslednú chvíľu, nemali by ste sa uspokojiť hneď s prvou last minute ponukou.  Je dobré sústrediť sa, vymedziť si dostatok času a všetky ponuky si v pokoji prejsť. A až potom sa rozhodnúť pre tú najprijateľnejšiu last minute dovolenku.

Značky:
Predchádzajúci článok Ďalší článok