Dominikánska republika

Dominikánska republika – biely piesok a skvelá nálada

Oddych na nádhernej piesočnatej pláži, prehliadku tropického dažďového pralesa alebo rôzne športové aktivity. Toto všetko vám ponúka Dominikánska republika. Každoročne je to veľmi vyhľadávaná destinácia či už pre páry, alebo rodiny s deťmi. Dominikánska republika leži na ostrove Hispaniola, ktorý sa nachádza v karibskej oblasti, pričom zahŕňa aj priľahlé ostrovy. Piesočnaté pláže lemuje množstvo zelených pálm na ktorých rastú čerstvé kokosy. Krajina poskytuje zaujmavú rôznorodosť, pričom tu okrem krásnych pláží môžeme naraziť na pralesy, močiare alebo savany.

Dominikánska republika
Patrí k vyhľadávaným destináciam.

Vyhľadávané destinácie

Rôzne aktivity, šport a relax môžeme nájsť v najoblúbenejšej destinácií menom Punta Cana. Nachádza sa tu luxusný rezort, ktorý uspokojí všetky vaše priania. Oblasť ponúka vzhľad a pocit ako pri návšteve Rajskej záhrady. Kombinácia krásneho ubytovania s jacuzzi, barom, VIP službami a priezračne čistej vody či bielym pieskom, tento pocit dokonale dotvára. Po zobudení s výhľadom na východ slnka a raňajkách si môžete vybrať ako strávite ďalší krásny deň. Medzi rôzne športové aktivity stojí za zmienku golf, pre ktorý sú tu ideálne podmienky. Vodné športy, windsurfing, šnorchlovanie a objavovanie podmorského sveta by na pláne nemalo chýbať. V ponuke zájazdov a výletov určite narazíte na plavby loďou. Plavby smerujú na rôzne zaujímavé zákutia ktoré bežne neuvidíte. Niektoré lode sú špeciálne upravené a pri zástavkách poskytujú možnosť kúpania a skákania do vody priamo z lode. Pre pohodlné sledovanie podmorského sveta majú niektoré lode sklenené dno. Ale báť sa nemusíte. Na mori robia lodiam často spoločnosť delfíny. Na ich pozorovanie si tiež môžete požičiať menšie člny.

Dominikánska republika
Nádherné pláže, zelené palmy, čerstvé kokosy.

Užitočné informácie

Karibik je známy aj pre výskyt hurikánov. Hlavné obdobie kedy môžete stretnúť nejaký ten hurikán je v mesiacoch august a september. Ale nájdu sa aj výnimky. Preto odporúčame pravidelne sledovať predpovede počasia a tiež odporúčania úradov. Inak je podnebie príjemné,  teploty sú celoročne okolo 20°C a znesiete ľahké oblečenie. Najteplejší mesiac je august kedy sa teplota môže pohybovať okolo 30°C. Ešte pred cestou do tejto krajiny sa odporúča kompletné očkovanie podľa slovenského očkovacieho kalendára. V krajine sa vyskytuje horúčka dengue, cholera alebo malária.

Značky:, ,
Predchádzajúci článok Ďalší článok