Taliansko

Taliansko – kam na last minute dovolenku?

Taliansko je prevažne hornatá krajina. Na hranici s Francúzskom leží najvyšší vrch Európy (Mont Blanc s výškou 4 810 m n. m.) s mnohými ľadovcami. Podnebie je prevažne subtropické stredomorské a v horách drsné vysokohorské, kde zrážky dosahujú 1000 až 2000 mm. Výhodou tejto krajiny je, že si ju užijete aj mimo sezóny.  Možno si neužijete more, ale rozhodne si užijete antické pamiatky napríklad v Ríme. Taktiež múzeá, kostoly, katedrály na ktoré nepotrebujete tropické počasie. Tak sa pohodlne oblečte a pripravte sa na skvelú dovolenku.

Taliansko1
Taliansko skrýva krásne mestečká

Taliansko – Turín, Rím, Florencia alebo Verona

Okúste festival v talianskom štýle so živou hudbou, predstaveniami a miestnym jedlom. Toto na vás čaká v jarnom období alebo taktiež talianske umenie a architektúra. Ste milovníkom vína? V tom prípade vás osloví VinItaly (vinný festival). Poprípade za kvalitnou hudbou sa viete vybrať na festival talianskej piesne San Remo, kde medzi sebou súťažia v priebehu 5 dní speváci z celej krajiny. Tento festival je možnosť pre začínajúcich spevákov ako sa zviditeľniť a možno aj stať sa slávnym.

Taliansko – len pre milovníkov horroru

Navštívili ste už niekedy známe miesta mučenia? Jedným z nich je napríklad Rocca Malatestiana v meste Cesena. Toto miesto slúžilo niekedy ako väzenie rezidencie rodiny Malatesta. V tejto pevnosti sa nachádzajú aj studne pod názvom Pozzo dei Rasoi. Využívali sa na hroznú smrť do ktorej keď boli obete hodené čelili dlhej smrti, pretože bola vyplnená čepeľami. V podzemí pevnosti sa nachádza miestnosť mučenia pod názvom la Sala delle Toture.

Taliansko2
V Taliansku budete mať vždy čo objavovať

Tajný podzemný labyrint  v Taliansku

V hornatom regióne Umbria v mestečku Narni sa udiali v roku 1979 zaujímavé objavy a vykopávky. Za sutinou a kríkmi sa schovávali zamurované dvere. Cesta viedla dlhu chodbou do veľkej miestnosti, la staza dei tormenti (komora utrpenia), o ktorej sa našli písomnosti vo vatikánskych archívoch. V tomto labyrinte sa taktiež ukrývala kaplnka sv. Michala z 12. Storočia a rímska vodná nádrž. Odsúdený čakajúci na smrť boli odvedení do miestnosti, ktorej steny boli pokryté slovami vyjadrujúcimi bolesť, strach a utrpenie. Práve kvôli týmto nápisom vieme, že cela bola určená špeciálne pre väzňov inkvizície.

Značky:, , ,
Predchádzajúci článok Ďalší článok