last minute

Záujem o last minute zájazdy neutícha

Pokiaľ občas cestujete niekam na dovolenku určite priebežne sledujete v rôznych mediálnych diskusiách, či sa oplatí kúpiť zájazd so zľavou za jeho skorý nákup alebo je pre nás výhodnejšie čakať na last minute ponuku cestovných agentúr. Či sa úspora za last minute zájazd vôbec oplatí, prečo hlavne a prečo možno nie.  Sú to klasické otázky súvisiace s problematikou last minute zájazdov v oblasti cestovného ruchu.

last minute
Last minute zájazdy sú veľmi výhodné. Ušetríte, neplánovane sa zabavíte a potešíte dotyčnú osobu, ktorá s vami cestuje. Nie je krajší darček last minute zájazd.

Čo sú to tie last minute zájazdy?

Už zo samotného názvu last minute je zjavné, že sa jedná o zájazdy na poslednú chvíľu. Ináč povedané, sú to zájazdy, ktoré je možno si kúpiť tesne pred odchodom. Väčšinou by to malo byť  dva až maximálne tri týždne pred začiatkom zájazdu. V takejto  situácii je predpoklad, že cestovná kancelária bude chcieť minimalizovať stratu z neobsadených kapacít v určitej destinácii.  Uverejní atraktívnu zľavu na dané last minute zájady tak, aby tieto voľné kapacity naplnila a aspoň na nich nebola úplne stratová.

Sú last minute zájazdy až tak výhodné?

Last minute dovolenky sú medzi nami obľúbené už celé desaťročia. Nielen pre rodiny s deťmi, každý by rád niečo ušetril zo svojho rodinného rozpočtu na potrebné dovolenkovanie. Bohužiaľ občas sa stáva, že niektoré cestovky tento termín last minute využili a využívajú ako dobrý markentingový ťah. A stalo sa to, ze predaj takých zájazdov na poslednú chvíľu nemusí byť tak úplne pravdou. Pred rýchlejším odchodom si nezabudnite zabaliť plavky, kraťasy, tričká a všetko, čo potrebujete. Takáto dovolenka môže byť aj vhodným darčekom pre vás a vašu polovičku. Spontánna romantika sa hodí za každých okolností.

last minute
Nezabudnite si zabaliť všetko potrebné pri príprave na rýchly odchod.

Chce to pozorne si naštudovať podmienky

Občas sa môže stať, že v ponuke agentúr  narazime  na last minute ponuku na zájazdy, ktoré sa konajú napríklad až o pol roka. Niektoré cestovné kancelárie úplne bežne hneď po zverejnení zájazdov na ďalší rok, okamžite tieto označia ako last minute. Náš výber to samozrejme určitým spôsobom ovplyvní, máme pocit, že na tom dosť finančne získame a objednáme si aj takýto zájazd.  Rada je možno dosť jednoduchá, nenechávajte si objednávanie last minut zájazdov na poslednú chvíľu.

Značky:
Predchádzajúci článok Ďalší článok