Dubaj

Dubaj očami detí aj dospelých

Dubaj očami detí aj dospelých

Cestovanie a dovolenky sú veľmi aktuálnou témou v každom období… či je leto, či zima, existujú destinácie, kde na tom nezáleží a môžete si užívať skutočne letnú a slnečnú dovolenku kedykoľvek. Takýmto miestom je napr. Dubaj v Spojených arabských emirátoch. Je jedným z najmodernejších a najluxusnejších miest na svete. A tak sa nemožno čudovať, že sa stal veľmi obľúbeným cieľom turistov a vysnívanou destináciou pre mnohých cestovateľov, ktorí toto úžasné miesto ešte nenavštívili. Je tiež zárukou skutočne pestrej a zaujímavej dovolenky, na ktorej sa rozhodne nenudia deti ani dospelí. Okrem príjemných pláží ponúka celý rad unikátnych stavieb ako aj množstvo rôznych iných atrakcií, ktoré pre vás určite budú jedinečným dovolenkovým zážitkom.

Dubaj
Dubaj: „Záhradá zázrakov“

Dubaj a jeho najväčšie lákadlá pre turistov

Každá krajina či dovolenková destinácia má svoj zoznam top miest, ktoré sa oplatí vidieť a navštíviť. Ale toto čarovné mesto v tomto smere určite vyniká, pretože má turisticky mimoriadne zaujímavých lákadiel hneď niekoľko. Ako prvé miesta, kam vedú kroky väčšiny turistov, môžeme jednoznačne označiť najvyšší mrakodrap sveta Burj Khalifa. S výškou až 828 metrov a bezkonkurenčne najúžasnejším výhľadom. Tiež je tu symbol Dubaja, luxusný hotel Burj al-Arab, ktorý svojim tvarom pripomína plachetnicu a patrí k najfotografovanejším architektonickým skvostom sveta. Prekrásne sú však aj Dubajské fontány s úžasnými svetelnými efektami a hudbou a tiež umelo vytvorený Palmový ostrov či Dubajský prístav.

Dubaj
Dubaj: Burj Khalifa

Dubaj a detské atrakcie

Ponúka skvelé vyžitie nielen pre dospelých, ale aj pre deti, pretože miesta, ako je napr. Wild Wadi – vodný park s množstvom tobogánov, ponúkajú celodennú zábavu a veľa nezabudnuteľných zážitkov pre celú rodinu. Ak však obľubujete ešte viac adrenalínu, určite sa vyberte do vodného parku Atlantis. Tam vás čaká šmýkačka s voľným pádom dlhým asi 30 m a následne prechádzka cez žraločie akvárium. Keby sa vám v horúcom Dubaji predsa len zacnelo za zimou a snehom, nájdete tu aj obchodné centrum s lyžiarskym strediskom, kde si môžete zalyžovať. Teraz už len stačí zadovážiť si výhodné letenky a nachystať kufre, tašky, batohy, pretože Dubaj vás už čaká…

Dubaj
Dubaj ponúka nádherné zážitky pre deti aj dospelých.
Značky:, , , , ,
Predchádzajúci článok Ďalší článok