sandále

Sandále – vhodná letná obuv pre našich najmenších

Detské nôžky, ktoré sa práve v rannom detstve najviac formujú a vyvíjajú, si zaslúžia len to najlepšie a práve preto si na výbere obuvi pre najmenších treba dať mimoriadne záležať. Prvoradá u detí je vždy kvalita prevedenia aj použitých materiálov a správne tvarovaná, pevná a bezpečná obuv. Nikdy deťom nekupujte nekvalitné topánky neznámeho pôvodu niekde na trhoviskách či tržniciach, ale len v špecializovaných predajniach na to určených (napr. aj mnohé lekárne ponúkajú kvalitnú obuv pre deti aj dospelých). Kúpa kvalitnej detskej obuvi, či už sú to celé topánky alebo sandále či čižmičky, je finančne náročnejšou záležitosťou, najmä ak si uvedomíme, že deti veľmi rýchlo rastú a nákup nových topánok pre dieťa tak musíme absolvovať oveľa častejšie, ale investícia do zdravia detí sa vždy vyplatí.

Ako dieťa obuť do horúcich letných dní?

Pre najmenšie deti do troch rokov sú ideálne kožené sandále siahajúce po členok s pevnou uzavretou pätou a otvorenou alebo čiastočne otvorenou špičkou (napr. špička, cez ktorej stred vedie kožený remienok zabraňujúci vybiehaniu prstov z topánočky). Obuv musí byť vzdušná a ideálne je, ak je vnútorná výstelka kožená a nie zo syntetických materiálov. Nevhodné sú z hľadiska bezpečnosti pre najmenšie deti šľapky či flip-flopy. Pri staršom dieťati v predškolskom veku už nemusí byť päta striktne uzavretá, ale treba prihliadať na mierne zvýšenie vnútornej klenby a praktickosť zapínania (veľmi obľúbené sú sandále so zapínaním na suchý zips, ktoré deti zvládnu zapínať aj odpínať samé bez pomoci).

sandále
Pri výbere sandálok pre deti dbajte hlavne na kvalitu!

Detské sandále do vody

Sandále na kúpalisko, pláž či priamo do vody sú tiež veľmi potrebnou výbavou každého malého dieťaťa pred odchodom na dovolenku. Najmä pri mori môže byť horúci piesok alebo ostré kamienky veľmi nepríjemným zážitkom pre jemné detské chodidlo. Gumené sandále najlepšie so zapínaním okolo členku sa na dovolenku pri mori výborne hodí, ale rozhodne gumené detské sandále nepoužívajte na dlhšie prechádzky, pretože guma môže nepríjemne odierať, vhodné sú iba na šantenie vo vode.

Značky:
Predchádzajúci článok Ďalší článok