letenky

Prečo každý miluje Miami?

Miami
Miami Beach je jedna z najnavštevovanejších pláži na svete

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým akoby vyzeral raj na zemi? Každému z nás pri tejto myšlienke v hlave víria iné sci-fi predstavy, no zrejme v jednom sa zhodnú takmer všetci. Slnko, pláž, more, krásne ženy a nekonečná zábava, to sú základné kritéria pre ozajstný raj na zemi, ktoré spĺňa práve mesto na južnom pobreží Floridy. Miami je miesto, ktoré učarovalo už nie jednej celebrite a mnohí z nich si práve na Miami Beach postavili svoje miliardárske sídla.

Historické pamiatky v Miami nehľadajte

Miami určite nie je mestom, v ktorom nájdete nekonečné sprievody nadšených turistov s foťákmi, obhliadajúcich si tie najstaršie sochy či stavby. Mikina, kraťasy a a žabky, to je výbava na decembrové „zimné“ večery. Teplota v Miami sa totiž pravidelne pohybuje okolo 35 stupňov Celzia, čo sú ideálne podmienky pre nekonečnú party. Množstvo plážových barov s parketmi, kde cez deň môžete vidieť oddychovať ľudí či dôchodcov hrať rôzne stolové hry sa v noci zmení na divokú zábavu, ktorá trvá až do svitania. Ak chcete ochutnať niektoré z jedál, tak zájdite do štvrte Little Havana. Tam nájdete mnohé kubánske špeciality, ako sú napríklad  pražené banány či krájané bravčové sendviče. Túto štvrť preslávila po celom meste aj skvelá káva, ktorú poznajú obyvatelia Miami pod názvom „Cafécubano“.

Praktické informácie

Miami
Kto nemal pravú kubánsku kávu, ako by ani nebol na Miami

Pretrvávajúcim problémom v meste je najmä doprava. Taxíky sú dosť drahé a mestská doprava je vyriešené pomerne komplikovane a veľakrát kolabuje. Metrorail je jednokoľajová vlakový systém, ktorí slúži na prepravu ľudí k hlavným atrakciám mesta, čo využívajú najmä turisti. Okrem tohto systému v centre mesta ešte funguje aj nadzemné metro Metromover, ktoré je veľmi efektívne pri premiestňovaní sa po centre Miami a navyše je zadarmo.  Ubytovanie nie je žiadnym problémom, hotely a penzióny sú na každom rohu. Jediným problémom by mohla byť cena. Ubytovanie na navýchyrenejších miestach sa môže vyšlhať až na 250 dolárov za noc. V Miami sa však dá pohodlne prenocovať aj za stovku.

Práve v decembri sa začína hlavná sezóna na Miami a vy si môžete letenky zarezervovať dokonca už aj online.

Značky:
Predchádzajúci článok Ďalší článok