dovolenka tunisko

Tunisko – obľúbená dovolenková destinácia

Tunisko je krajina rozprestierajúca sa na africkom kontinente medzi Saharou a Stredozemným morom. Je to krajina, ktorá opantá všetky vaše zmysly. Exotika, rôzne vône a chute, oázy, pláže, mešity a ešte veľa iného si vychutnáte ak sa na dovolenku vyberiete práve do Tuniska. Aby ste mali aspoň malú predstavu o tom čo v Tunisku máte možnosť vidieť a zažiť, poďme si predstaviť niekoľko zaujímavých miest.

Milovníci histórie si prídu na svoje

Kartágo bolo kedysi mocným mestom, ktoré vládlo západnému stredomoriu. Do ruin, ktoré dnes máme možnosť navštáviť ho dostali tri púnske vojny, ktoré viedli proti Rímu. Hovorí sa, že v úmysle zabrániť mestu aby sa znova postavilo na nohy, a aby tam už nikdy nič nenarástlo, Rimania pôdu Kartága posypali soľou. Ak by ste sa počas dovolenky chceli dozvedieť o tomto slávnom meste niečo viac stačí navštíviť národné múzeum Kartágo.

dovolenka tunisko
Dovolenka Tunisko za výhodnú cenu

Počas dovolenky určite nevynechajte návštevu Veľkej mešity ktorá sa týči v meste svetového dedičstva UNESCO Kairouan. Je to najstaršia a najuctievanejšia stavba v celom Tunisku. Vstup do nej žiaľ nie je povolený, no môžete do nej nazrieť aspoň zvonka. Obdivovať môžete mramorové nádvorie a byzantské a rímske stĺpy, ktoré ho lemujú. Kairouan sa po Mekke, Medine a Jeruzaleme považuje za štvrté sväté mesto islamu. Okrem veľkej mešity je sa tam nachádza ešte množstvo iných pamiatok, napríklad tradičné kobercové trhy.

Nádherné pláže Tuniska, lákadlo pre dovolenkárov

Ak už idete na dovolenku do Tuniska, určite tam idete aj kvôli moru. Tunisko ponúka nádherné pláže s rozpáleným zlatým pieskom po celý rok. Sýtomodré more, kopce s útesmi a vegetácia spolu vytvárajú príjemnú atmosféru. Na výber je množstvo pláži, z ktorých každá ma svoje čaro. Okrem kúpania sú k dispozícii samozrejme aj vodné športy, a preto si more dokonale užijete. Najznámejšie sú asi pláže mesta Hammamet so skvelými podmienkami aj na potápanie. Krásne pláže ponúkajú mestá Mahdia a Monastir. Pokiaľ pred pieskovou plážou uprednostňujete skalnatú navštívte mesto Melloula, kde si môžete vybrať. Obľúbenou destináciou je ostrov Djerba. Keďže sa tam nenachádzajú pamiatky, turisti tam chodia hlavne kvôli prírode a moru. Tento ostrov bol aj inšpiráciou mnohých básnikov ako napríklad Homér.

Ak vás láka história a pamiatky, no užiť si chcete aj more a slnko, dovolenka v Tunisku je pre vás ako stvorená.

dovolenka tunisko
Dovolenka Tunisko – Hammamet
Značky:
Predchádzajúci článok Ďalší článok