c9c5bcdb48a880ae4dfb2429de973997

Škola v prírode v Bratislavskom kraji

škola v prírode
Škola v prírode môže byť zaujímavá aj v Bratislave

Škola v prírode v oblasti Bratislavského kraju je obľúbená najmä pre dva druhy škôl – tie, ktoré sa nachádzajú na strednom či východnom Slovensku a svojim žiakom chcú ukázať aj inú časť Slovenska a potom pre tie, ktoré sa nachádzajú v Bratislavskom kraji a nechcú so svojimi žiakmi cestovať príliš ďaleko.

Pre mnohých je však škola v prírode spojená s predstavou lesov, hôr a túr a preto sa pre nich zdá Bratislavský kraj nie práve ako najvhodnejšia alternatíva. My vám však v našom článku chceme ponúknuť trochu iný pohľad – čím vás Bratislava a jej okolie môžu prekvapiť a prečo by sa vaša škola v prírode mala odohrávať práve tu?

Svätý Jur a Modra – najvhodnejšie miesta pre ubytovanie

Najobľúbenejšími lokalitami pre školu v prírode v Bratislavskom kraji sú nepochybne obce Svätý Jur či Modra, pretože v ich okolí sa nachádza prekrásna príroda pohoria Malých Karpát a zároveň je odtiaľto jednoduchý prístup do viacerých zaujímavých miest, kam sa môžete vydať so svojimi žiakmi.

Malé Karpaty – príroda a túry

Hoci sú Malé Karpaty nie príliš rozľahlé a vysoké pohorie, stále ponúkajú dostatok možností pre turistiku a práve preto sú vhodným miestom, kde by sa mohla vaša škola v prírode odohrávať. V tejto oblasti sú obľúbené najmä vrcholové túry – túry na vrch Záruby, Vysoká či Vápenná alebo diaľková túra od bratislavského Kamzíka ku obci Dobrá voda. Pokiaľ máte pocit, že by vaši žiaci takéto túry nezvládli, alternatívou môže byť napr. aj návšteva jaskyne Driny.

Škola v prírode v znamení poznávania histórie, hradov či ZOO?

škola v prírode
Škola v prírode v Bratislavskom kraji – aký program pripraviť pre deti?

Obľúbenými miestami pre školské výlety v tejto lokalite sú aj hrady – hrad Červený kameň, kaštieľ v Budmericiach či Smolenický zámok. Ak chcete, aby vaša škola v prírode v Bratislavskom kraji zahŕňala aj návštevu nášho hlavného mesta, tu môžete navštíviť Bratislavský hrad či hrad Devín. Zážitkom pre vašich žiakov bude určite aj bratislavská zoo, ku ktorej prilieha DinoPark, v ktorom sa nachádzajú plastiky pravekých dinosaurov v ich skutočných veľkostiach.

Ak sa teda rozhodnete, že vaša škola v prírode bude v Bratislavskom kraji, určite sa nemusíte obávať toho, že by ste tu so svojimi žiakmi nemali čo robiť. Na výber je toho viac než dosť, stačí si výlet vopred dobre naplánovať a tiež prispôsobiť vekovej kategórii žiakov.

Značky:
Predchádzajúci článok Ďalší článok