2790d1920a38cf686583c996d7b24598

Poschodové postele v hosteloch

poschodové postele
Poschodové postele v hosteloch nie sú ničím výnimočným

Cestujete veľa a často? Prespávate v hoteloch alebo v hosteloch? Ak volíte lacnejšiu variantu, určite ste nemohli v hosteloch prehliadnuť poschodové postele. Keď ste si mysleli, že poschodové postele sú len pre deti, ste na omyle. Hostely využívajú poschodové postele dosť často ako možnosť ubytovania viacerých hostí a cestujúcich naraz a v jednej miestnosti.

Ubytovanie v hosteli však môže prinášať aj rôzne nepríjemnosti:

  • Hlučných ponocujúcich spolubývajúcich
  • Chrápanie
  • Vŕzgajúce postele
  • Nepríjemný zápach
  • Strach o svoje doklady a cennosti
  • Prehriata alebo naopak chladná miestnosť, a podobne.

Existuje človek, ktorý takto cestoval niekoľko rokov, kým neprišiel na to, ako vylepšiť takéto ubytovanie počas cestovania. Vymyslel perfektné riešenie na pochodové postele v hosteloch. Navrhol to majiteľom hostelov v niektorých mestách a tí súhlasili s vylepšením.

Špecifické vlastnosti ideálnej poschodovej postele v hosteli:

Osobné bezpečie

Každá poschodová posteľ by mala mať na stene zabudovaný trezor na číselný kód, do ktorého by sa ukladali cestovné doklady a cennosti. V trezore by bola taktiež jedna zásuvka, ktorá by slúžila na nabíjanie mobilného telefónu alebo notebooku.

Bezpečnostná skrinka

Nachádzala by sa na spodku postele, kam by sa mohli na noc alebo aj počas dňa uložiť cestovné tašky, topánky a iné osobné veci. Skrinka by bola na kľúč alebo na číselný kód.

Samostatný ventilátor

Každá posteľ by mohla mať na čele umiestnený malý ventilátor, ktorý by najmä v horúcich letných dňoch spohodlňoval spánok a zároveň spríjemňoval ovzdušie.

Svietidlo

Každá posteľ by mala upevnené na čele alebo pri posteli na stene vlastné malé svietidlo, ktoré by nerušilo ostatných spolubývajúcich.

Záclona

poschodové postele
Nechajte sa inšpirovať – trojité poschodové postele!

V niektorých krajinách je to priam samozrejmosťou, a práve v hosteloch by to malo byť tiež. Záclony by poskytli aspoň minimálny pocit súkromia, ktorý každý z nás potrebuje.

Vešiaky

V hosteloch častokrát chýbajú vešiaky a rôzne háčiky na prevesenie vecí alebo napr. mokrých uterákov. Jednoduchou montážou rôznych háčikov na poschodové postele sa získa ten „drobný“ a tak dôležitý detail.

Takže, ak aj vy často cestujete a bývate ubytovaní v rôznych hosteloch a máte rôzne (zlé) skúsenosti práve s nocľahom? Skúste im navrhnúť tieto drobné zmeny. Veď, za to nič nedáte.

Značky:
Predchádzajúci článok Ďalší článok