luxusné plavby loďou

Luxusné plavby loďou v Stredomorí aj po exotickom Karibiku

Viete si predstaviť luxusnejšiu dovolenku alebo krajšiu svadobnú cestu ako romantickú plavbu výletnou loďou po prekrásnych ostrovoch Stredomoria či dokonca Karibiku? Predstava romantických raňajok priamo na lodi s prekrásnym výhľadom na more alebo vidina romantickej večere v niektorom z prístavov je lákavá zrejme pre každého. Práve luxusné plavby loďou sú ideálnou voľbou, ak chcete prežiť netradičnú a jedinečnú zahraničnú dovolenku s neopakovateľnou atmosférou, obohatenú nielen poznávaním nových krajín, ale aj množstvom zábavy v dokonalom komforte a pohodlí bez neustáleho balenia a vybaľovania kufrov.

Ako si vybrať tú správnu plavbu?

Luxusné plavby loďou zvyčajne prebiehajú na určitých pravidelných trasách podľa jednotlivých ročných období. Od apríla až do novembra sa zvyčajne môžete vybrať z talianskych prístavov na okružné luxusné plavby loďou po Stredomorí k brehom Turecka, Španielska, na Baleárske aj Grécke ostrovy, prípadne na Kanárske ostrovy, Maltu, Cyprus či do Egypta, Maroka alebo Tuniska. Počas týždňových okružných plavieb z prístavov v Janove a Neapole väčšinou navštívite minimálne 3 až 4 krajiny v rôznych kombináciách napr. Sicília –Malta – Malorka – Barcelona – Francúzska riviéra alebo sa budete plaviť do prekrásnej španielskej Andalúzie, Maroka a odtiaľ do Portugalska. Z Benátok sa oplatí vybrať na okruh Chorvátsko – Grécke ostrovy – Taliansko alebo môžete okrem týchto krajín spoznávať aj Turecké pobrežie a mesto Istanbul. Možností je naozaj veľa stačí si len vybrať tú, ktorá vás najviac osloví a upúta!

luxusné plavby loďou
Užite si exotickú dovolenku (aj) na lodi!

Luxusné plavby loďou a vôňa exotiky

Zimné obdobie je ako stvorené pre luxusné plavby loďou do exotických destinácií. K najobľúbenejším patrí jednoznačne Karibik, ale svoje osobité čaro majú aj Latinská Amerika, južná Ázia (Thajsko, Indonézia, Borneo, Malajzia, Kambodža a Vietnam) či ostrovy Maurícius a Seychely v Indickom oceáne. Luxusné plavby loďou po Karibiku, kde navštívite napr. Dominikánsku republiku, Kajmanie ostrovy, Barbados, Mexiko, Kubu, Jamajku či Portoriko sú skutočným rajom na zemi s nádhernými prírodnými scenériami a prekrásnymi plážami, ktoré vo vás zanechajú naozaj hlboké dojmy.

Značky:
Predchádzajúci článok Ďalší článok