Dovolenka v Istanbule

Exotická dovolenka v Istanbule

dovolenka Istanbul
Dovolenka v Istanbule

Premýšľate, kde strávite vytúženú dovolenku? Chcete navštíviť jedinečné miesto, oddýchnuť si, nazbierať nové skúsenosti a prežiť neopakovateľné zážitky? Navštívte Istanbul, ekonomické, kultúrne a historické srdce Turecka. Dovolenka Istanbul, to je mix kultúr, historických pamiatok a jedinečnej gastronómie, mieša sa tu staré s novým,východné prvky so západnými, kresťanstvo s islamom.

Istanbul, mesto na dvoch kontinentoch

Istanbul, predtým známy ako Konštantínopol, Carihrad či Byzantion, je romantické turecké mesto rozkladajúce sa v Bosporskej úžine, ktoré ako jediné na svete leží na dvoch kontinentoch – európskom a ázijskom. Istanbul založil Konštantín Veľký a neskôr bol centrom Osmanskej ríše. Dnes je Istanbul veľkomesto s viac ako 13 miliónmi obyvateľov, najväčšie mesto v Turecku a tretie najväčšie v Európe. Je to prekvitajúce centrum financií, ekonómie a dôležitá obchodná križovatka a prístav.

Dovolenka Istanbul – brána Orientu

Tak ako z Turecka, aj zo samotného Istanbulu vyžaruje duch Orientu a východu, podmanivej exotickej hudby, čajovní s množstvom vodných fajok, háremových tanečníčok a všadeprítomnej spoločnosti islamu. Istanbul je zahalený parou tureckých kúpeľov, vášňami futbalových fanúšikov či vyvolávaním podomových predavačov. Dovolenka v Istanbule ponúka možnosť prechádzať sa po uliciach, kde kedysi pochodovali janičiari a križiaci. Môžete obdivovať majestátne mešity alebo ochutnať pravú tureckú kuchyňu.

Krásy a pamiatky Istanbulu

dovolenka Istanbul
Topkapi palác

Dovolenka v Istanbule by mala zahŕňať návštevu jednej z najimpozantnejších stavieb Istanbulu, Modrej mešity, ktorá dostala meno po 20 tisíckach modrých obkladačiek interiéru a pýši sa šiestimi minaretmi. Ďalšia významná pamiatka Istanbulu je Hagia Sophia, Chrám svätej múdrosti, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších stavieb sveta.

Dovolenka Istanbul ponúka aj návštevu paláca Topkapi, ktorý bol sídlom osmanských vládcov viac než 400 rokov a súčasťou ktorého bol aj hárem. Konštantínov stĺp postavený cisárom Konštantínom je jednou z najstarších a najobdivovanejších pamiatok mesta. Určite navštívte aj Hippodrome (námestie koní), ktorý bol miestom pretekov konských záprahov a aj politickým a sociálnym centrom. Pri návšteve Istanbulu si nenechajte ujsť ani prechádzku Veľkým bazárom – najväčším krytým bazárom sveta.

Určite Istanbul

Azúrové more, mešity so štíhlymi minaretmi a uličky s vôňou korenia robia toto miesto nezabudnuteľným a výzvy muezínov k modlitbám tomu dodávajú aj duchovný rozmer.

Značky:
Predchádzajúci článok Ďalší článok